Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. kolo - Old Boys mají stále v patách Vidlatou Seč

28. 2. 2014

Nejprve omluva... náš server měl technickou odstávku, proto vše kolem tohoto kola vkládáme neobvykle pozdě, až druhý den po poledni...

Pardubická skupina SBL byla po velkých zmatcích odehrána nakonec v Hradci Králové. Chyba nastala kdesi u STK ČBA při organizaci. Ač se skupina podle všech plánů měla odehrávat v Pardubicích, nakonec to dopadlo takto. K problému se v nejbližších dnech vrátí Organizační výbor SBL, který je složen ze zástupců pořadatelů ESBC CZ a ČBA.

Ale pojďme spolu nahlédnout na výsledky... Na čele ligy je i po pátém kole tým Old Boys se 119ti body a s průměrem přes 529. O 13 bodů zpět je ABB Vidlatá Seč. Tyto dva týmy mají tedy evidentně našlápnuto k postupu do Finále SBL, které se odehraje 8. května v Pardubicích. Třetí tým Tenping má bodů 82 a jeho případná stíhačka na dva vedoucí je už hodně problematická, případný postup do finále by tak mohl být jedině na základě jejich celoročního průměru (na průměr postupuje do finále 5 nejlepších týmů nepostupujících přímo z celé ČR).. 

Dnešní den přinesl nejvyšší náhozy o hodnotě 222 (Jan Vojtíšek) a 197 (Blanka Dušková) - oba viz foto dole. Rozhodně nejsou bez zajímavosti údaje typu průměr her všech týmů v tomto hracím dni, ten je podle oficiální výsledkové databáze 469,75, tedy o více než 30 kuželek nižší, než stejná hodnota v předchozím kole, které se hrálo v Pardubicích. Dosažený průměr všech hráčů v tomto 5. kole je 156,58. 

Celkově je zatím nejlepší hráčem Petr Mráček (Old Boys) s průměrem přes 197, druhý nejlepší Oldřich Jadrný (Tenping). Old Boys mají jak nejvyšší průměr, tak i nejvyšší hry dosavadního průběhu ligy. Nejužitečnějším hráčem, tedy hráčkou, je Anna Brokešová, která pro Vidlatou Seč vydolovala celkem 23 bodů, následují Vladimír Pitaš (22 bodů) a Josef Bešík (21 bodů).

Komentář rozhodčího k hracímu dni: Předposlední hrací den SBL ligy VČ se konal v Hradci Králové. Po Hradeckých jednohubkách se jen zaprášilo a Plzeň vyhrála. Tak to by bylo vše. Dobrou noc........ Malí noční žertík. Ale teď k bowlingu. Po Pardubickém hausíčku jsem zvolil trošku jinou mázu a výsledky nebili až tak oslňující , ale ostřílení borci si s tím poradili. Nejlepší náhozy dne a dobré vínečko získali Honza Vojtíšek za 222 kuželek a Blanka Dušková, která to měla rozjeté s hendikepem na 315 , ale došla je na 197. I přesto uhájila před Sylvou dobré červené. Celkově v jednotlivcích byl nejlepším hráčem celého večera Olda Jadrný pr. 184,5 . Nejlepší týmem soutěže je Old Boys i díky tomu , že mají v řadách nejvíc “juniorů”. Druhý tým ABB Vidlatá Seč je naopak věkově nejzkušenější a i přesto je stále jasně na druhém místě. Třetí místo drží družstvo Tenping , ale tam se bude ještě bojovat, jelikož čtvrté družstvo ztrácí jen šest bodů. Mějte se fajn a na poslední hrací den prosím přijeďte do Pardubic 27.3.    L.M.   

Výsledky ke stažení: Pardubice-HK, 5. kolo SBL

A pro úplnost i odkaz na článek na stránkách ČBA: TUDY

jan-vojtisek--blanka-duskova.jpg