Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ústí nad Orlicí - Výsledky

15. 2. 2019

4. kolo: proběhlo ve čtvrtek 16.05.2019. Tacl Letohrad průměrově všechny deklasoval, bodově to ale bylo "jen" za 24 bodů, což znamená dnešní prvenství. Vydatně pomohl nejlepší dnešní hráč Jarda Morávek s průměrem přes 201. Nához dne 254 má ale Václav Slezák z týmu 1. BK Kings. 21 bodů získali Fire Dragons, dnes druzí a na třetí dnešní místo se vyšplhali hráči týmu Orso. Ženou kola je Jana Severová z Tacl Letohrad B. V roční tabulce se právě Orso drží na 1. místě s 95 body na kontě. Tacl Letohrad má o půlbodík méně a silně se tlačí do pozice lídra. Třetí Fire Dragons jsou 7 bodů za Taclem, tedy nic neřešitelného. Komentář přidává tradičně Zdeněk Barvínek, rozhodčí skupiny„Béčko“ Taclu hrát jako v tomto kole, nemuselo být na chvostu tabulky. Oba Pozdní sběry a Hradečtí kingové mají přes padesát bodů, z jejich středu vzešel držitel nejvyššího nához, Vašek Slezák hodil 254, ovšem prohlašoval, že to neudělal schválně. ABB Vidlatá Seč drží čtvrtou příčku, Dragouni (Fire dragons) jsou po druhém místě v tomto kole třetí. Ze čtyř nejlepších hráčů čtvrtého kola jsou tři z Tacl teamu A (na první fotce zleva Pavel Koráb, Jarda Klapal, Petr Tomášek a Jarda Morávek). Není proto překvapením, že jsou to vítězové tohoto kola a že na ORSO, vedoucí tým tabulky, už ztrácí jen půl bodu. Mezi zástupce Tacl teamu v elitní čtyřce tohoto kola se dostal nejlepší hráč týmu ORSO, Rosťa Ondráček. Ten je na druhé fotce obklopen Jirkou Kužílkem a Ivanem Dostálem. Tady je Podrobná Výsledková listina včetně historie a veškerých detailů.

2019-05-sbl-uo-4.-kolo--1-.jpg2019-05-sbl-uo-4.-kolo--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

3. kolo: odehráno 11.04.2019. Tým Orso se vypjal k hezkému bodovému zisku 25,5 bodu a dnes je opět nejlepší. I dnes s pěkným průměrem přes 548. Rostislav Ondráček právě z tohoto týmu se stal vůbec nejlepším hráčem kola, jeho denní průměr je přes 200. O druhé místo se dnes dělí Tacl Letohrad a ABB Vidlatá Seč, oba 21 bodů. Jiří Harašta podpořil svůj tým ABB Vidlatá Seč rovněž krásným průměrem přes 200. Fire Dragons zůstali dnes jen těsně čtvrtí, o půl bodíku zpět za druhým a třetím týmem. V ročním žebříčku už je po dnešku na lídrovské pozici Orso, jež vede o 4,5 bodu před Tacl Letohrad. Třetí příčku má Fire Dragons. Nához večera 246 má Václav Jedlička z 1. BK Kings. Nejlepší ženou je Jana Severová z týmu Tacle team B.  Rozhodčí Zdeněk Barvínek k dnešku píše: Tacl team A je nejvyrovnanějším týmem Ústecké (myslím skupinu Ústí nad Orlicí, ovšem dle Ústavu pro jazyk český se tak má jmenovat skupina v Ústí nad Labem, naše má být, prý proto, že jsme menší, Orlická) skupiny Seniorské ligy. Ve všech třech kolech skončil na druhém místě a i celkově je druhý. ABB Vidlatá Seč je po třech třetích místech na čtvrtém místě, Kingové z Hradce Králové jsou po třech šestých místech pátí. Ligu vede Orso, na třetím místě jsou Dragouni (prý Draci). Zaujal Vašek Jedlička z Kingů, kterého jsem vyfotil za nejvyšší nához kola, ovšem v zaujetí ho porazila Sylva Šlechtová, kterou obdivně obklopily zbývající dámy této soutěže. Sylva totiž požadovala snížení bonusu v části za věk, tvrdila, že vypadá dobře, takže tak hodně bodů mít nemůže. Poučení z toho je takové, že není důležité zvítězit, ale vypadat dobře. Čtvrté kolo se hraje 16. května 2019. Tady je podrobná Výsledková listina. Na fotce je autor nejvyššího náhozu a dámské osazenstvo skupiny.

2019-04-sbl-uo--2-.jpg2019-04-sbl-uo--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

2. kolo: hrálo se 28.03.2019. A dnes tu máme 2 týmy, které silně bodovaly a citelně unikly svým soupeřům. Jednak Orso, jenž nasbíral 28 bodů z 35 možných, navíc s nádherným průměrem přes 572, a pak TACL Letohrad, který zůstal zpět o 2 bodáky s dokonce ještě lepším průměrem přes 580. Ostatní týmy se za nimi dívají z uctivé vzdálenosti v čele s ABB Vidlatá Seč. Nejlépe dnes zahrál Pavel Koráb z TACLu Letohrad, jehož denní průměr má hodnotu úctyhodných více než 212 ze 7 odehraných her. Nához dne ale má Jarda Morávek a Ivan Dostál - oba 246. ale Jarda to měl dříve. Ženou večera se stala Eva Appeltauerová, ale výkonově to nebyl žádný zázrak. Za konkurentku měla pouze Janu Severovou... V celoroku se TACL Letohrad a Orso bodově zcela vyrovnaly, za nimi o 3,5 zpět zůstávají Fire Dragons. Na jakékoliv závěry je brzy, máme za sebou jen 2 kola, takže uvidíme, jak to to tady bude vyvíjet dál. Tady je podrobná Výsledková listina včetně historie. Na fotkách vidíme úspěšné...

2019-03-sbl-uo-1.jpg2019-03-sbl-uo-2.jpg 

 

 

 

 

 

 

1. kolo: skupina Ústí nad Orlicí zahájila ročník 2019 ve čtvrtek 14. února. Hned zkraje se do menšího trháku dostává tým Fire Dragons, který nasbíral 27,5 bodu i přesto, že průměrově jsou na tom dva jiné týmy lépe. O 6,5 bodu méně má na 2. místě dvojice Tacl Letohrad a ABB Vidlatá Seč. Tacl Letohrad má nejvyšší průměr 559, ale bodíky mu utíkaly pod rukama... Dnes se nejlépe dařilo trojici hráčů, kteří dosáhli na průměr 190+, což jsou Petr Tomášek, Jarda Morávek a Pavel Koráb.  Petr má ve svém držení i nához kola 235. Ženou večera se stala Eva Appeltauerová.

Rozhodčí Zdeněk Barvínek dnešek komentuje: Nenamotat se Dragouni na první místo v Ústecké Seniorské lize, mohli být všichni v obklíčení družstev Tacl teamu Letohrad. Náskok Fire dragons je však tak velký, že se nedalo nic dělat. Laik by mohl zbrkle usoudit, kdo je aspirantem na titul a kdo aspirantem na aspirin, ale pozor, já vím, co tihle dovedou. Na fotkách jsou nováčkové naší SBL, Hradečáci (kteří se chtějí jmenovat BK Kings, snad to někdo dokáže zařídit) a Pozdní sběr B, na třetí fotce je Anička Brokešová a Petr Tomášek, držitelé nejvyšších náhozů tohoto kola.

Příští kolo je naplánováno na 28.03.2019. Podívejte se na podrobnou výsledkovou listinu se všemi údaji a statistikami.

2019-02-hradecaci.jpg2019-02-nahozy.jpg2019-02-pozdni-sber-b.jpg