Jdi na obsah Jdi na menu

2. Výsledky Finále SBL 2017

Lucerna opět Mistrem ČR

V sobotu 04.11.2017 se v Pardubicích odehrálo Finále Seniorské bowlingové ligy ročníku 2017. Zakončen tak byl 4. ročník této soutěže. Mazací model pro finále připravila STK ČBA.

Finále se zúčastnilo 18 seniorských týmů z celé republiky. Základem úspěchu bylo probojovat se ve skupinách mezi 4 nejlepší a postoupit tak do dalších bojů. Skupiny byly devítičlenné, hrálo se systémem každý s každým.

Skupina A: bodově velmi vyrovnaná skupina, rozdíl mezi vítězným Druhým dechem a předposledním Black Riders byl pouhých 5 bodů. O postupu do čtveřice nejlepších rozhodl půl bod ve prospěch Tacl teamu. Do druhé části finálového dne prošly týmy Druhý dech, Mix team, Lucerna RSTS a Tacl team. Nejlepším hráčem skupiny byl Václav Mazur z Mix teamu s průměrem 197,38 před Janem Kolářem z Black Riders ((193,57) a Milanem Souškem z Oldies teamu (193,13). Nejvyšší nához skupiny zahrál Jan Kolář – 276.

Skupina B: jasným vítězem této skupiny se stal tým Kemenangan s velkým náskokem na další postupující. Falk S byl o 1 bod prvním nepostupujícím týmem. Ze skupiny jdou do dalších utrkání Kemenangan, Bowleři, Pohodáři a Old boys. Nejlepším hráčem této skupiny byl Rostislav Kala s průměrem 204,57, druhý Jan Štulc z Pohodářů (188,25) a třetí Luboš Mada rovněž z Kemenanganu. Nejvyšší hru má na svém kontě Ladislav Jirků s týmu Pohodáři – 259.

O mazací pauze všichni dostali oběd se zákuskem, aby hráči nabrali čerstvé síly do druhé poloviny her.

Další část finálového se stala těžkým prubířským kamenem, následovalo 1 utkání play off. V něm celkem překvapivě skončili vítězové obou základních skupin. Druhý dech podlehl Old boys 503:562, Tacl team vyřadil Kemenangan 665:530, Pohodáři prohráli s Mix teamem 507:575 a nejvyrovnanější souboj proběhl mezi Bowlery a Lucernou RSTS. Až zcela poslední hod posledního hráče Bowlerů rozhodl, že vyhrává Lucerna poměrem 600:597. Po této části již bylo jasné, že 5. místo konečného pořadí Finále SBL obsazuje tým Bowleři, čímž si zajistil jednak věcnou odměnu a postup do Mezinárodního finále SBL.

Vítězné 4 týmy pak opět absolvovaly 1 vzájemný zápas. Vítězové těchto klání si tak mohli zajistit boj o titul, poražení pak souboj o 3. místo. Oba duely dopadly poměrně jednoznačně, i když zejména v první polovině her to bylo hodně vyrovnané. Lucerna poráží Old boys 520:470 a stává se superfinalistou, zatímco naděje Old boys se upírají ke třetímu místu. Ve druhém klání Tacl team poráží Mix team 630:581 a stává se tak soupeřem Lucerny v superfinále. Poražený Mix team vzhlíží s nadějí na možné 3. místo, uspěje-li v posledním souboji s Old boys.

Závěrečné superfinále o konečné umístění na 1. až 4. místě, opět na 1 hru, přineslo jak tomu tak bývá trochu nervozity, která ale celkem rychle s postupující hrou opadala. Třetí místo vybojovali Old boys porážkou Mix teamu v poměru 534:490. Tajenka celkového vítěze byla brzy rozluštěna. Lucerna RSTS se chytla od začátku, dařilo se a tak porazila Tacl team poměrem 643:542.

Konečné pořadí Finále Seniorského bowlingové ligy 2017:

1. místo a titul Mistra ČR: Lucerna RSTS

2. místo a titul Vicemistra ČR: Tacl team

3. místo a titul 2. Vicemistr ČR: Old boys

4. místo: Mix team

5. místo: Bowleři

Těchto 5 týmů také postupuje do Mezinárodního finále SBL 2017, které je naplánováno na 17. únor 2018, jelikož seniorské soutěže na Slovensku se hrají až do konce roku 2017. Jako obvykle se zúčastní 5 nejlepších českých a 3 slovenské seniorské týmy. Pravděpodobně se bude hrát v Třebíči (8 drah AMF). Informace k tomu budou k dispozici jako obvykle na našem seniorském webu.

Výsledková listina ke stažení - skupina A

Výsledková listina ke stažení - skupina B

Výsledková listina ke stažení - Finálový pavouk

Gratulujeme úspěšným týmů, cesta na tato umístění rozhodně nebyla jednoduchá. Poděkování patří naprosto všem seniorkám a seniorům, kteří ročník SBL 2017 absolvovali. Nejlepší týmy převzaly křišťálové medaile a krásné věcné ceny. Po stránce organizační proběhlo vše korektně, na čemž má zásluhu jak pardubické centrum, tak i celý organizační tým. Již nyní se lze hlásit do ročníku 2018 – Přihlášky.

Na fotkách jsou 3 nejúspěšnější týmy a pult s cenami. Další fotky naleznete ve Fotoalbu ZDE.