Jdi na obsah Jdi na menu

8. kolo: Kemenangan to nakonec zvládl

13. 10. 2017

Dnes se odehrálo poslední kolo SBL Frýdek-Místek B. Kemenangan (ve výsledcích nesprávně napsán jako Kemenagan) si dnes ziskem 20ti bodů nenechal ujiít prvenství ve skupině. Odsoudil tak ostatní týmy k nižším bodovým ziskům. Vzepřeli se akorát Andílci, kteří také prohráli jen jednou, ale bodů nasbírali přece jenom méně. Další končí Kelímci a ještě pod nimi Xbowling ValMez, dosavadní lídr skupiny. V celoroční tabulce to znaemá, že Kemenangan obsazuje celkově 1. místo se 2,5 bodovým minimálním náskokem na druhý Xbowling ValMez. Oba tyto týmy postupují přímo do Finále SBL. Třetí Andílci mají zajištěn postup do Baráže o finále, kudy se lze do samotného Finále SBL probojovat. Na 4. místě končí Kelímci, s velkým odstupem je pátý Jadran a šestý tým Leonardo.  Nasbírané zkušenosti se ale určitě dají zúročit v dalším ročníku SBL 2018 a bez výjimky se tak mohou ti, co nepostoupili, stát kandidáty na postupy. Není to nic neuvěřitelného a my v tom těm týmům držíme palce...

Rozhodčím byl jako obvykle Rostislav Kala, který ve svém komentáři říká: Po celou sezonu byli na čele z úvodu Kelímci pak Xbowling ValMez který si udělal dost velký náskok a vše vypadalo rozhodnuto. Jen že bowling se hraje do posledního hodu a tak před posledními zápasy byl rozdíl  mezi prvním a druhým jen 0,5 bodu a tak bylo jasné že vítěz zápasu bude i vítězem skupiny. V zápase byl každý chvilku na čele a rozhodoval až poslední 10 frame  no vlastně až poslední hráči ten se nakonec lepe vydařil obhájci titulu a tak Kemenangan obhájil titul  když porazil Xbowling ValMez  o 17 kuželek a  na čele tabulky se objevil až po poslední hře a slaví titul. Druhé místo tím patří  Xbowling ValMez  135b. Obě družstva postupují do finálového dne a třetí skončili  Andílci 115b a vybojovali kromě bedny i právo účasti v baráži.  Na čtvrtém místě skončili Kelímci 109b a páté místo zůstalo v držení domácího družstva Jadran 66,5b a šestou příčku obsadilo Leonardo 36,5b.

Velké poděkování patří zcela všem hráčkám a hráčům skupiny, jakož i rozhodčímu Rosťovi Kalovi, všichni byli úžasní, hráli "na plné pecky", snad se všichni i rádi vždycky viděli... Přihlášky do ročníku 2018 jsou přijímány již nyní, uzávěrka přihlášek je do poloviny ledna 2018, zveme tedy k zápisu již nyní. Doporučujeme přihlásit se co nejrychleji.

Informace o Baráži, Finále, postupujících týmech z dalších skupin naleznete na záložce Finále a Baráž o finále 2017.

Baráž o Finále SBL: 29.10.2017 (neděle), Finále SBL: 04.11.2017 (sobota), obojí Pardubice od 10 hod.

Výsledková listina ke stažení (konečná tabulka)

Na fotce je celkový vítěz skupiny Kemenangana a skupinová fotka všech účastníků. Nezapomeňte se ale podívat na další fotky ve Fotoalbu - viz dole